W jaki sposób wypocząć w polskich Tatrach?

dom_1568_4578869.jpgCzy nie uważasz, że nasze Tatry są odrobinę przereklamowane? Zatem myślimy podobnie - nadal kocham Tatry - nasze, choć słowackie także są miłe. I chociaż francuskie Alpy zapewne są odrobinę bardziej monumentalne, i tak z wielką chęcią odwiedzam Tatry. Jednakże nie preferuję tylko górskich wędrówek. Lubię także baseny termalne. W ostatnich latach powstało w Polsce sporo term. Zapewne z tego powodu, że Unia chętnie daje dotacje... To chyba dobrze.

Jeszcze kilka lat temu w sumie terma kojarzyła mi się ze Słowacją - jednakże to się na całe szczęście zmieniło. Górale wreszcie doszli do wniosku, że jeśli chcieliby zarabiać dutki, muszą wyjść do ludzi, poszerzać własną ofertę. W zasadzie baseny geotermalne w Tatrach prezentują bardzo dobry poziom. Prawda jest taka, że nie ma bardziej wspaniałego uczucia, aniżeli pójście na basen termalny po narciarskim szaleństwie czy chodzeniu po górach...

A więc moim skromnym zdaniem kąpieliska geotermalne w Polsce w żadnym razie nie są gorsze, niż chociażby słowackie. Zdaję sobie sprawę, że w wielu przypadkach myślimy, iż infrastruktura w polskich Tatrach wcale się nie poprawia. To błędne rozumowanie - trochę szacunku dla górali mimo wszystko by się przydało. Dobrze, ale w końcu w Tatrach mamy okazję robić więcej ciekawych rzeczy. Na przykład świetnym rozwiązaniem są chociażby jednodniowe wycieczki. Zwłaszcza Zakopane, a więc polska stolica Tatr to miejsce, skąd codziennie możemy pojechać w ciekawe tereny.

Na przykład ciekawa jest podróż do Słowackiego Raju. Może na Słowacji nie ma ślicznych miast, to jednak przyrodę mają fantastyczną. Miło wspominam także Wadowice - z wiadomych przyczyn. Bez cienia wątpliwości warto jechać także do Wieliczki i Oświęcimia. Choć naturalnie wycieczka do Oświęcimia to niemiłych nie należy - jeśli masz słabą psychikę, jesteś bardzo wrażliwy, musisz odpowiednio przygotować się do owej wycieczki. Można wymienić bardzo dużo rozwiązań, dzięki to którym odpoczniesz w Tatrach. I właśnie dlatego uwielbiam Tatry - są różnorodne. Mam wielką nadzieję, że znajdzie się choćby jedna osoba, która najzwyczajniej po przeczytaniu artykułu pojedzie w Tatry.